Jdi na obsah Jdi na menu
 


Graceina výstavní anabáze do Roudné u Soběslavi a zpět

27. 7. 2008

Old Grace roste do krásy,zlí jazykové tvrdí, že méně  sice už do rozumu ( já si o tom myslím své :-), ale to na výstavě nijak nevadí, a tak jsem 26.7.2008 zamířila na Klubovou akci CHP. A protože ve dvou se to lépe táhne, přibrala jsem do svého vozu Flešovou a její "black and white brothers" alias Julínek a Cikrt.

 Jejich happy life je barvitě vylíčen na těchto stránkách:

Obrazek

Původně plánovaný odjezd o 8.hodině ranní se posunul téměř o hodinu. Nejprve jsem hledala očkovací průkaz, pak telefon, poté jsem se vracela pro stan a židličku....Ještě  že Dara a Grace si mě spolehlivě hlídají, takže jsem nakonec vše úspěšně naložila do auta a mohly jsem se vydat cesou ku Soběslavi. Navigace Máňa měla o trase jasnou představu. Já jsem měla o trase také jasnou představu, ovšem pouze do chvíle, když se z reproduktoru ozvalo hlášení: "Dojeli jste na místo určení."  Kam oko dohlédlo, se široko daleko týhly pastviny a nikde ani živáčka . Chyba byla pravděpodobně na mé straně, neb jsem nejspíš zadala špatně souřadnice kempu Orion. Na druhou stranu - sekla jsem se pouze o nějakých 20 km, taky jsem mohla dojet třeba do Vrchlabí, že jo. Bylo jasné, že přejímku psů už rozhodně nestihneme. Zaúkolovala jsem Lenku M., aby nám vyzvedla výstavní čísílko a s velkou parádou jsme na akci dorazily o hodinu a půl později. Jak se však praví v tom přísloví o volovi a štěstí.......panu rozhodčímu se cestou z Prahy porouchalo auto a na výstavu dorazil ještě o půl hodiny později než my.

Výstava probíhla celkem v poklidu, než došla řada na Grace. Potrpím si na barvičky, a tak jsem se již ráno oděla do oranžového trička s opicí. Ve stejné barvě jsem měla i kraťasy a gumové pantoflíčky. Pochopitelně bez opice. Nicméně v pantoflích o dvě čisla větší  se fakt špatně běhá, byť se jedná jen o výstavní kruh. Blondýna Chocholoušková dostala spásný nápad: " Jdi tam bosa". Nakonec se ukázalo, že se to vyplatilo, Grace krásně klusala jako koník a já taky, protože klacíky a kamínky mě nemilosrdně píchaly do chodidel." Rozhodčí prohlásil, že máme výborný pohyb a ring dresúru. Asi myslel Grace. Ta malá potvůrka po těžkém boji opět zvítězila sama nad sebou a získala ohodnocení VN1.

Paní radová pod slunečníkem....

Obrazek